موسسه حقوقی شمیم عدالت کیمیا
خیارات و اسقاط کافه


چرا باید با انواع «#خیارات_در_عقد_قرار_داد» آشنا باشیم :
در تمامی قولنامه ها ، مبایعه نامه ها و قراردادهای چاپی که در دفاتر #مشاور_املاک تنظیم می شود ، بندی گنجانده شده مبنی بر «#اسقاط_کافه_خیارات_ولو_خیار_غبن_فاحش» ، جمله ای حقوقی که بیشتر کلماتش عربی است و البته طرفین معامله به طور معمول توجهی به این بند ندارند و قرارداد را امضا می کنند. اما به واقع «#خیارات» چیست و «#اسقاط_کافه» آن یعنی چه؟
برخی از قراردادها مانند #عقد_بیع (خرید و فروش) ، #اجاره ، #صلح و #نکاح از جمله عقودی هستند که پس از آن طرفین حق برهم زدن آن را ندارند مگر به واسطه یک دلیل قانونی یا اختیاری که در قرارداد برای فسخ معامله به آنها داده شده است. به این اختیار فسخ معامله که برخی از آنها توسط قانون به طرفین معامله داده شده یا در ضمن قرارداد به نفع طرفین شرط شده، در اصطلاح حقوقی، «#خیار» می گویند.
به عبارت دیگر، در قراردادهایی که نام برده شد، اصل بر این است که وقتی قراردادی منعقد می شود، طرفین به آن ملتزم بوده و در هیچ شرایطی آن را زیرپا نگذارند، مگر این که صاحب حق فسخ، یا همان «خیار» باشند. به جمع انواع خیار، «خیارات» گفته می شود.
حالا وقتی صحبت از اسقاط کافه خیارات می شود، باید دید معنای جمله به طور کلی چه می شود؟ اسقاط یعنی ساقط کردن و از بین بردن؛ کافَه هم یعنی همه و تمام؛ خیارات هم که یعنی اختیار فسخی که در معاملات قطعی شده، برای ما وجود دارد. بنابراین ما با امضای بند «اسقاط کافه خیارات» تمام اختیارات فسخی را که قانون یا توافق برای ما در معاملات گذاشته اند، از بین می بریم و ملتزم می شویم که تحت هیچ شرایطی قرارداد را فسخ نکنیم.

ما به قانون متفاوت می نگریم

مرکزی : تهران ، ستاری شمال ، خیابان مخبری ، پلاک 180 ، طبقه سوم ، واحد 6
شعبه اکباتان : شهرک اکباتان ، ابتدای بلوار نفیسی ، پلاک ٧ ، طبقه دوم ، واحد ٨
✆ شنبه تا پنج شنبه 8:00 الی 18:00
44403725
44892569

#موسسه_حقوقی_شمیم_عدالت_کیمیا
#موسسه_حقوقی
#شمیم_عدالت_کیمیا
#حقوق
#قانون
#وکیل
#حریم_خصوصی
#جرم
#مجازات
#حریم_عمومی
#مشاوره_حقوقی
#وکیل_حقوقی
#وکیل_کیفری
#وکیل_تجاری
#وکیل_خانواده
تولید محتوا : @salahidesignir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *